Uitgebouwde jaren 30 hoekwoning met 7 zonnepanelen 5 slaapkamers en tuin op het westen Gelegen in een populaire buurt
Deze woning ligt op de Krugerlaan 72 in Gouda in de wijk Kort Haarlem. De wijk Kort Haarlem is een populaire, groenrijke en karakteristieke wijk met veel jaren 30 woningen en herenhuizen. Door de laagbouw aan de voorkant op de Krugerlaan en de doorkijk naar de groene Burgemeester Martenssingel heeft de woning een open ligging. Deze hoekwoning is op de tweede verdieping verruimd en ook op de begane grond is aan de achterzijde een uitbouw geplaatst. Hierdoor is een ruime en lichte woonkeuken ontstaan met uitzicht op de tuin. Aan de voorzijde bevindt zich een zitkamer met een houtkachel. Op de eerste verdieping zijn 3 slaapkamers en een badkamer aanwezig. De tweede verdieping is zeer ruim, door het vergroten van deze verdieping middels een dakopbouw zijn hier een ruime overloop, was- en cv ruimte en 2 slaapkamers aanwezig. Dankzij de ligging van de woning op een hoek is er een ruime achtertuin, deze is voorzien van een berging en ligt op het westen. Kortom, een fijn karakteristiek huis met veel mogelijkheden in een fijne en nette buurt. Bouwjaar ca. 1936, inhoud ca. 492 m³, woonopp. ca. 134 m² en ca. 210 m² eigen grond.
INDELING: Begane grond: entree, hal met meterkast en garderobe, tweede hal met fraaie raampartij, granito vloer en toilet. De woonkamer is verdeeld in een zitgedeelte aan de voorzijde waar ook een fraaie houtkachel aanwezig is. De keuken ligt aan de achterzijde en is dankzij de ruimte een fijne plek. De keuken is afgewerkt met een betonnen aanrechtblad, diverse apparatuur en openslaande deuren naar de achtertuin. Zowel in de zitkamer als in de woonkeuken is een oude houten gymzaal vloer gelegd waardoor het geheel een speelse indruk heeft.
Eerste verdieping: overloop, 2 slaapkamers aan de voorzijde en 1 slaapkamer aan de achterzijde met vaste kast met openslaande deuren naar het balkon. Moderne badkamer v.v. ligbad, inloopdouche, toilet en wastafel.
Tweede verdieping: ruime overloop met Velux dakramen, veel bergingsmogelijkheden, aansluiting voor wasapparatuur en opstelplaats C.V. Ketel (Remeha Calenta,bouwjaar 2017). Daarnaast zijn nog 2 slaapkamers aan de achterzijde aanwezig. Met het maken van deze kamers is rekening gehouden dat het ook mogelijk is om er 1 grote slaapkamer van te maken.
Tuin: de fraaie achtertuin is gelegen op het westen en voorzien van een vrijstaande berging.
DE WONING: Woonkamer: ca. 5.25 x 3.51 Keuken: ca. 3.41 x 5.30 Eetkamer: ca. 4.04 x 5.17
Slaapkamer 1: ca. 3.66 x 3.61 Balkon: ca. 0.92 x 3.61 Slaapkamer 2: ca. 3.47 x 3.51 Slaapkamer 3: ca. 2.22 x 1.80 Badkamer: ca. 2.65 x 1.80
Overloop: ca. 4.40/2.55 x 3.97 Slaapkamer 4: ca. 4.15 x 2.10 Slaapkamer 5: ca. 3.22/2.30 x 2.84
Berging: ca. 3.18 x 1.82
DE WOONOMGEVING: Dit herenhuis ligt in de wijk Kort Haarlem in Gouda en is rond de jaren 30 van de vorige eeuw gebouwd. Destijds was het gebruikelijk om namen van straten ook te vernoemen naar helden. In die tijd was men onder de indruk van de Boerenopstand die in Zuid-Afrika tegen de Engelsen had plaats gevonden. Vandaar dat in deze buurt straatnamen naar o.a. de heren Kruger (president van de Zuid Afrikaanse Republiek) , Botha, De la Rey en Piet Retief zijn vernoemd. Het is een rustige buurt met veel groenpartijen en in de directe omgeving zijn veel voorzieningen zoals scholen, buurtwinkels, hertenkamp, speeltuinen met trapveldjes en sport gelegenheden aanwezig. Tevens is het historische centrum van Gouda op loopafstand bereikbaar. De recreatiegebieden ‘Reeuwijkse Plassen’ enerzijds en ‘Goudse Hout’ anderzijds bieden ontspanning in het groen en zijn binnen 10 minuten aan te fietsen.
BIJZONDERHEDEN: - Leuke hoekwoning met o.a. leuke oude kenmerken - Oude gymzaalvloer op de begane grond - Dankzij de vele raampartijen is er veel licht inval in de woning - Uitbouw aan de achterzijde v.v. vloerverwarming - Tuin op het westen - 7 zonnepanelen - HR++ glas en dakisolatie - Energielabel C - Oplevering in overleg Een huis kopen? Neem uw eigen NVM (aankoop-)makelaar mee!